مرداب دریوک و بهترین زمان سفر به آن

مرداب دریوک، یکی از مرداب‌های وهم‌انگیز ایران است که در استان مازندران و منطقه‌ی کلاردشت قرار دارد. دریوک در مسیر جنگلی و در میان درختان پرشاخ‌وبرگ و انبوه کلاردشت قرار گرفته است و با کمی ‌پیاده‌روی می‌توانید به آن برسید.
مرداب دریوک گاهی با وجود مه زیبایی که روی آن قرار می‌گیرد، چهره‌ای وهم‌آلود و اسرارآمیز پیدا می‌کند. تنه‌ی درختی پیر در کنار مرداب به چشم می‌خورد که مسافران روی آن می‌روند و عکس می‌گیرند.

پوشش جنگلی و درختان سر به فلک کشیده، جلوه‌ی خاصی به این مرداب داده است و گروه‌های آفرود و موتورسوارها که اغلب بازدیدکنندگان مرداب هستند، در اینجا کمپ می‌زنند.

بهترین زمان سفر به مرداب دریوک

جنگل‌های کلاردشت در فصل بهار غرق در زیبایی می‌شوند و زمین پوشیده از سبزه و جوانه‌های تازه‌ی درختان، تحسین هر گردشگری را برمی‌انگیزند. با از راه رسیدن تابستان، سرسبزی درختان بیشتر می‌شود و گرمای خورشید، درخشندگی جنگل و مرداب را نمایان‌تر می‌کند.
فصل پاییز در این منطقه، با لباس رنگ به رنگ درختان و صدای خش‌خش برگ‌ها در زیر پا، منظره‌ای رویایی به وجود می‌آورد؛ هرچند که سرمای زمستان و بارندگی، سفر به این منطقه در فصل سرد را قدری دشوار می‌کند. به‌طور کلی می‌توان نیمه اول سال را بهترین زمان سفر به مرداب دریوک دانست.

مسیر دسترسی به مرداب دریوک

برای سفر به مراب دریوک باید از مسیر جاده چالوس به‌سمت کلاردشت بروید. به این ترتیب که در جاده‌ی چالوس وقتی به شهر مرزن آباد رسیدید، به‌سمت کلاردشت حرکت کنید و از آنجا به‌طرف عباس‌آباد تغییر مسیر دهید.
بعد از طی مسافتی حدود پنج کیلومتر در ابتدای جاده‌ی عباس آباد، در سه‌ راهی پیش‌رو مسیر سمت راست را به‌ روستای پیشنبور ادامه دهید.